Profilaktyka

Piaskowanie - zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu osadu nazębnego (resztki pokarmowe, przebarwienia z kawy, herbaty, papierosów itd. ) za pomocą piaskarki. Mieszanina piasku (wodorowęglan sodu), wody i powietrza znakomicie oczyszcza wszystkie powierzchnie zębów.

Płytka nazębna wybarwiona tabletkami z fuksyną

Skaling - zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu kamienia nazębnego ultradźwiękami. Kamień powstały w wyniku nieoczyszczania osadu usuwany jest przy pomocy skalera ultradźwiękowego. Metoda jest bardzo skuteczna i daje natychmiastowe efekty.

Odwapnienia i przerost dziąseł powstałe w wyniku niedostatecznej higieny w trakcie leczenia aparatem stałym.

Fluoryzacja - zabieg polegający na aplikacji fluoru na powierzchnie wszystkich zębów, aby zapobiegać działaniu kwasów i bakterii wywołujących próchnicę lub znoszeniu nadwrażliwości zębów. Fluor można aplikować na kilka sposobów m.in. na łyżce z pianką fluoryzacyjną, bezpośrednio na zęby za pomocą pędzelka – lakierowanie.

Lakowanie - zabieg profilaktyczny wykonywany na zębach stałych jak i mlecznych. Specjalnym płynnym materiałem zalewa się zagłębienia anatomiczne (bruzdy) w zębach trzonowych i przedtrzonowych w celu zapobiegnięciu rozwojowi próchnicy. Najlepiej lakować zęby zaraz po wyrżnięciu, kiedy mamy pewność, że nie są one objęte procesem próchnicowym.

Niewłaściwa higiena i brak profesjonalnej opieki prowadzi do poważnych problemów z uzębieniem i dziąsłami, co może prowadzić do wielu dolegliwości i chorób.

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez dyplomowaną higienistkę lub lekarza dentystę.p>

W Naszym Gabinecie dowiedzą się Państwo również jak dbać o higienę jamy ustnej w domu oraz w trakcie noszenia aparatu stałego lub uzupełnień protetycznych. Higienistka doradzi jakiej szczotki, pasty, płynu i nici dentystycznej należy używać, aby mieć zdrowy uśmiech.

Zadbaj o swój uśmiech i już dziś i przyjdź do nas na przegląd ;)